ETKİNLİK
Yaz Bilim Kampları Başlıyor!
Yaz Bilim Kampları Başlıyor!

2024 YAZ BİLİM KAMPLARI

 

HAKKINDA

Konya Bilim Merkezi tarafından 13. sü düzenlenecek olan yaz dönemi Yaz Bilim Kampları, farklı temalarda dolu dolu içeriklerle sizleri bekliyor. Kampımızda; Bilim ve Teknoloji, Astronomi ve Uzay, Bahçede Bilim, Yeni Nesil Tasarımcılar ve Bilimsel Macera temalarıyla yepyeni içerikler oluşturduk. 

Konya Bilim Merkezi olarak, üreten ve girişimci çocuklar için 21.yüzyıl teknolojilerini kullanarak, etkileşimli ortamlarda eğitim programlarına katılmalarına olanak sağlıyoruz.

 

KAZANIMLAR

Kamp süresince katılımcıların aşağıdaki kazanımları elde etmelerini hedefliyoruz:

  • Yeni teknolojileri daha etkin kullanabilmenin yollarını görecek ve bu yolları keşfetmeleri sağlanacak.
  • Kendi dijital oyunlarını yapabilecek, kendi ürünlerini tasarlayacak ve doğayı modelleyerek çevreye duyarlı yeni araçlar icat edebilme becerileri kazanacak.
  • STEM eğitimi ile disiplinler arası yeni bir bakış açısı edinecek.
  • Tasarım odaklı düşünerek yeni fikirler ortaya koyabilme yetisi kazanacak.
  • Ekip çalışması ile etkin çözümlere birlikte ulaşabilme ve işbirliği yapabilecekleri ortamlarda çalışma imkânı bulacak. 
  • Üretimin eğlenceli ve keyifli taraflarını keşfetmeleri sağlanacak.

 

KAYIT BİLGİLERİ

Kayıtlar online olarak yapılmaktadır. 

Kayıt esnasında doğum tarihlerinin doğru girilmesi önemle rica olunmaktadır. 6 yaş altı katılımcılar kamp programına alınmayacaktır. 

Kayıt esnasında yaşanan sorunlar için (0332) 205 40 06 numaradan iletişime geçebilirsiniz. 

Kayıt sonrasında, kamp hakkında detaylı bilgi için kamp başlangıç tarihinden 3 gün önce sizlere ulaşım sağlanarak detaylı bilgi verilecektir. 

Kayıt esnasında verilen adres ve telefon numarası bilgilerinin doğru ve tam olarak girilmesi önem arz etmektedir. Adres bilgileri servis güzergâhları oluşturmak için kullanılacaktır. 

Kampa 5 kişiden daha az kayıt olması halinde kamp programı iptal edilecektir. 

 

ÜCRET

Kamp ücretlendirmesi 5 gün için 5.000 TL’dir. 

%10 kardeş indirimi uygulanacaktır.

Ücrete yemek, atıştırmalık ve ulaşım dâhildir. 

Kamp kayıt tarihi: 4-30 Haziran 2024

 

PROGRAM AKIŞI

8 Temmuz - 23 Ağustos 2024 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz kamp programlarımıza 4 hafta süresince katılım sağlayabilirsiniz.

Kamp programında servis sağlanacaktır (Kayıt esnasında belirtilen adreslerden katılımcılar alınacak ve akşam dönüşte bırakılacaktır, sadece pazartesi günü sabahı katılımcılarımızı velilerin getirmesi talep edilecektir). 

Tema ve yaşlara göre kamp programları hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya gerçekleştirilecektir. Kamp programımızda konaklama olmayacaktır. 

Kampların başlangıç saati 10:00, bitiş saati 16:00’dır.

Öğle yemeklerinde günlük, taze ve sıcak yemekler yapılacaktır. Ara öğünlerde atıştırmalıklar sağlanacaktır (Kamp tarihinden 3 gün önce yapacağımız aramalarda katılımcımızın herhangi bir gıda alerjisi veya düzenli kullandığı ilacı varsa lütfen belirtiniz)

Program sonunda katılım belgesi verilecektir.

NOT: Katılımcıların yanında suluk ve yedek kıyafet getirmesi gerekmektedir. 

 

 

BİLİM ve TEKNOLOJİ KAMPI

Bilim ve Teknoloji kampının genel amacı; katılımcıların bilim ve teknoloji alanındaki meraklarını ve ilgilerini artırmak, yenilikçi ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmek, takım çalışması ve problem çözme becerilerini pekiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda kampta algoritma temellerini öğrenme, farklı programlama dilleri ile projeler geliştirme, temel elektronik bilgilerini ürüne dönüştürme ve laboratuvar ortamında fen bilimleri ile ilgili çeşitli deneyler ile bilimsel keşifler yapılması hedeflenmektedir.

 

BAHÇEDE BİLİM KAMPI

Doğanın kalbinde keşif ve öğrenme dolu bir maceraya hazır mısınız? 6-11 yaş arası katılımcılar için özel olarak hazırladığımız Bahçede Bilim Kampı'nda, minik bilim insanları farklı yaş gruplarına yönelik eğlenceli ve öğretici atölye çalışmasında buluşuyor. Doğa yürüyüşlerinden bitki incelemelerine, kuş gözleminden böcek avına kadar pek çok doğa temalı etkinlikle katılımcılar, hem doğayı tanıma fırsatı bulacak hem de bilimsel meraklarını pekiştireceklerdir. Çocuğunuz bu unutulmaz deneyimi yaşarken, doğayı keşfetmenin ve öğrenmenin keyfine varacaktır. Küçük doğaseveriniz bu eşsiz kampımıza davetlidir.

 

ASTRONOMİ ve UZAY KAMPI

Astronomi yaz kampı ile öğrenciler, gökyüzünün sırlarını keşfedecek, uzayın derinliklerine yolculuk yapacak ve birbirinden eğlenceli aktiviteler ile dolu bir zaman geçirecektir. Eğlenceli ve öğretici atölyeler ile yaratıcı düşünme ve bilimsel merakları artacak benzer ilgi alanlarına sahip yaşıtlarıyla yeni arkadaşlıklar kuracaklardır.

 

YENİ NESİL TASARIMCILAR KAMPI

Tasarım yeteneğinizi keşfetmeye hazır mısınız? "Yeni Nesil Tasarımcılar Kampı" ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için bir araya geliyoruz! Bu kamp, farklı malzemeleri bir araya getirerek benzersiz ve yeni ürünler ortaya çıkarma odağıyla tasarımcılar için bir fırsat sunuyor.

Kampımızda, eğitmenler eşliğinde çeşitli atölye çalışmaları, eğitimler ve etkinlikler gerçekleştireceğiz. Katılımcılar, kendi vizyonlarını geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için farklı disiplinlerden eğitmenler ile bir araya geleceklerdir. Ayrıca, kamp boyunca gerçekleşecek yarışmalar ve projeler sayesinde tasarım yeteneklerini sergileme şansına sahip olacaklardır.

Yeni Nesil Tasarımcılar Kampı’nda, kendinizi ifade etme özgürlüğünü bulacak, kreatif düşünme becerilerinizi geliştirecek ve tasarım alanında yeni bir perspektif kazanacaksınız. Hayalinizdeki ürünü ortaya çıkarmak için bize katılın ve tasarım dünyasına yepyeni bir pencereden bakın!

 

BİLİMSEL MACERA KAMPI:

Bilimsel Macera Kampı'nda yer alan atölyeler, katılımcılara eğlenceli ve öğretici bir deneyim sunuyor. İçinde havacılık, kodlama ve LEGO ile ilgili atölye çalışmalarının yer aldığı kamp programında katılımcılar, uçak tasarımı, aerodinamik prensipleri ve uçuş simülasyonları gibi konuları keşfederek, havacılığın temel dinamiklerini öğreneceklerdir. Bu atölyeler, genç meraklıların mühendislik ve fizik bilgilerini uygulamalı olarak geliştirmelerine yardımcı oluyor.

LEGO ile ilgili atölyeler ise katılımcıların yenilikçi düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktadır. LEGO ile yapılan çeşitli projeler sayesinde, katılımcılar hem eğleniyor hem de mühendislik, mimarlık ve robotik gibi alanlarda pratik deneyim kazanıyor. Bu kamp programında yer alan atölyeler, katılımcıların bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmayı ve onlara ilham vermeyi amaçlamaktadır.

 

Telif Hakkı © 2024 Tüm Hakları Saklıdır
kultursanatkonya.com’un tasarım ve yazılımsal içeriği Entegre Yazılım ve zOOm tarafından hazırlanmıştır.